Jak bys charakterizovala svou práci?

Mám svatby strašně ráda. Je to krásná práce, být s lidmi v den, kdy si dávají tolik lásky a kdy zvou své přátele, blízké, aby s nimi jejich lásku oslavili. To se snažím zachytit. Každá svatba je úplně jiná. Stejně, jako je jiná každá dvojice, kterou fotím. Tak se to snažím zachytit :-). Snažím se zachytit to, co se děje okolo. To co vidím. Bez přílišného zasahování, pózování nebo rušení. Snažím se splynout s hosty, být jedna z nich, ta s foťákem. Myslím, že nejlíp by to vystihlo něco jako dokumentární fotka smíchaná s romantickými portréty?

Co můžu čekat, když budeš fotit naši svatbu?

Podporu toho, pro co jste se při své svatbě rozhodli. Nasazení. Radost, že Vás fotím. A kromě toho z celodenního focení asi 500 upravených fotek v maximálním rozlišení. Nahraju Vám je do galerie, kterou můžete sdílet s přáteli, kteří si mohou stáhnout, co budou chtít, pokud jim dáte heslo :-). Slideshow z mých nejoblíbenějších fotek, takový průlet svatebním dnem, podkreslený hudbou, to chytí za srdce! Práci mého asistenta, stejně milého jako já :-). Skoro samozřejmě:-).

Nejraději fotím celý svatební den. Je to nejlepší způsob, jak svatbu zachytit jako příběh, dostat se pod povrch, protože to důležité se neodehrává jen při obřadu.

Pokud to z nějakého důvodu není možné, fotím i kratší úseky.

Focení portrétů se snažím vyfotit co nejpřirozeněji. Ráda bych, aby ta chvíle nebyla jen o focení, ale aby to byla chvíle, kdy si dvojice ve spěchu svatebního dne možná poprvé užije sama sebe. Vydechne a nadechne se. Chvíli si stoupne a rozhlédne se po okolní přírodě, obejme jeden druhého… Příroda je k tomu nejlepší místo. Podvečer zase nejlepší doba. Když to jde, moc do focení nezasahuju, občas Vás poprosím, abyste se zastavili, abyste se věnovali jeden druhému… Někteří z Vás se ale cítí jistěji, když je navedu o něco víc. To je jasné. Pak jsem tu od toho.

Na Vás záleží, kolik času fotkám v přírodě věnujeme. Obvykle stačí půl hodiny. Někdo se nechce fotit vůbec a čas raději věnuje přátelům. Někdo chce naopak fotit na víc místech a tak to trvá déle. To jsou věci, o kterých se bavíme na schůzce před svatbou a stejně se často vyvrbí úplně jinak…

Asistent mi pomáhá, na fotkách je to rozhodně poznat, ale taky občas fotí. A je skvělý!

Jak si máme zarezervovat termín svatebního focení?

Napište mi, třeba přes formulář na stránkách, nebo zavolejte. Když přidáte pár věcí o tom, jak si svatbu představujete, kde bude, budu ráda! Dám Vám rychle vědět, abych nezdržovala Vaše další hledání, když bych měla plno.

A co pak?

Píšeme si maily. Někdy si voláme. Někdy skypujeme. Nejlepší je ale stejně se nakonec potkat. Záleží na Vás, jestli hned, nebo až víc před svatbou. Ale uvidíme se, trochu se poznáme. Na svatbě už nebudu cizí, ale víc přítel a před tím se člověk nestydí. Někdy jsme opravdu zdaleka. Ale ten skype je pro tohle moc fajn.

Co placení?

Až budou fotky. Určitě si nedělejte starost, že byste museli řešit peníze během svatebního dne…

Budete s námi jíst?

Moc ráda, pokud je to možné. Focení je opravdu fyzicky náročné a během dne potřebujeme doplnit energii :-).

Opravdu se na Vás těším!