Jak probíhá focení starších miminek, dětí a rodin?

Rodiny s dětmi fotím nejraději venku nebo u Vás doma. Venku děti mají dost prostoru, celé focení je většinou příjemná procházka, při které se občas zastavíme a něco vyfotíme.

Snažím se domlouvat na podvečer nebo ráno, kdy bývají nejlepší světelné podmínky a termín z mé strany není problém přesunout kvůli počasí.

Miluju focení u Vás doma. Je to úplně jiné, je to reportáž, hledání záběrů, je to prostě skvělé. Taky doufám, že jednou to bude připomínka toho, jak to v našem doma vypadalo.

Co s sebou?

Oblečení může být buď jemně laděné –  pastelové tóny,  bílá trička a džíny, nebo pokud fotíme venku i výrazné barvy. Pestré vzory je potřeba pečlivě zvážit. V určité kombinaci můžou být úžasné, ale velmi často se může stát, že odvádí pozornost od Vás a Vašich dětí.

Ne vždy je ale tolik možností, takže něco, v čem se cítíte dobře a jste to vy :-).

S menšími dětmi je dobré vzít oblíbenou hračku, bublifuk apod.

Co s dětmi, když se nechtějí fotit?

Dělám vše proto, aby focení bylo i pro děti příjemné. Fotím v přirozených situacích.

Je určitě lepší nijak děti do nucení nenutit, nezlobit se na ně, když mají zrovna zájem o něco jiného. Se svými třemi dětmi mám bohaté zkušenosti i dost velkou představu o tom, že někdy to prostě ne a nejde.

V krajním případě, je lepší focení zrušit, přesunout na jiný den, nebo až bude děťátko starší. Toto se mi stalo ale zatím jen jednou.

Jak dostanu fotografie?

Fotografie Vám zašlu elektronicky spolu s podklady k platbě.