Několik důvodů, proč není potřeba jezdit do Itálie?

Den 1 a 2

Plány na rodinnou dovolenou ve ztepilém Irsku se změnily po mém jarním pádu ze stromu :-). Stejně jako já ležely další návrhy ladem až do začátku prázdnin. Na přetřesu bylo Řecko, ale vyhrála to Šumava. A vezmeme to přes Českou Kanadu (tedy okolí Slavonic).
Tomáš nás nasadil do auta v tee-pee u Rudolce (poblíž Žďáru nad Sázavou) a vyrazili jsme směr Jižní Čechy. První cíl: Modletice.
Dorazili jsme na večer. Starý statek patří pánovi s krásným příjmením Švec, který je ale truhlář. A podle toho také chalupa vypadá. Musím přiznat, že mě úplně uchvátila (http://modletice-ubytovani.cz/). Stojí v zákrutu řeky, kde, kdyby bylo dost vody, což není, leží dvě kanoe, na kterých se dá sjíždět. Vysoké vrby, tee-pee, kdyby nám nestačil minulý týden, rybník…
A uvnitř chalupy je nádherně!!! Nevím, jestli si vše vyrábí a renovuje pan Švec sám (rozhodně je sympaťák, při příjezdu byl na rybách, tak nám nechal otevřeno… při nočním návratu už nebylo možné se vyptat na detaily, ne proto, že bychom už spali, ale při rybaření se asi pije víno a to hodně :-)).
Chalupa má 3 apartmány a společný dvůr a naprosto úžasné posezení a poležení a venkovní kuchyň v něm… Pro tři spřízněné rodiny dokonalé. My spříznění nejsme, ale rodiny jsou fajn a dokonce nás nechali vyprat dvě pračky prádla, protože v našem apartmánu není pračka. A po tom týdnu v lese se to velmi hodilo…