Únor v Praze

5.4.2016

Minulý rok jsem 4. února fotila v Praze americký pár. Byli mladí, čerstvě po svatbě a jak to bývá, chtěli zachytit svou lásku a to v Praze.

Tento rok 6. února jsem v Praze fotila pár z Hongkongu. Byli mladí, čerstvě po svatbě…

Únor je pro focení zamilovaných zvláštní měsíc. Člověk by si rovnou řekl holý nerozum. Mrzne až praští. Ženská polovička obvykle před focením stráví nějakou dobu v rukou kadeřnice, vizážistky nebo obou, nebo obou v jedné osobě. Oblékne si něco šmrncovního, nebo krásné šaty a vydá se do ulic Prahy, kde, jak to bývá… Jenže s rychlostí, s jakou ruce začínají mrznout se naopak začínají rozpoštět plány na několikahodinové focení. Kabát zakrývá na většině fotek krásné šaty a šmrncovní svetr. Kéž by se dala nasadit čepice, ale ta by zničila perfektní účes.

Přesto má únorové focení mnoho do sebe. Praha není plná turistů, zimní opar dělá krásné rozptýlené světlo, sluníčko není nikdy příliš vysoko a nedělá ty ošklivé ostré stíny, proti kterým my fotografové věšinou bojujeme do posledních sil. Zmrzlé ruce zahřeje dech milého a modré rty zrůžoví po jeho polibcích. Pořádné obejmutí, které má zahřát, vypadá na fotkách skvěle. Kavárna s horkou kávou nebo čajem je romantickou zastávkou.

Každý rok v únoru předem varuju zamilovaný pár, že bude zima, že bude větší zima, než myslí. Každý rok si z mého varování nikdo nic nedělá. A každý rok jsem ráda, že mé varování nikoho neodradilo. A myslím, že jsou rádi i oni.

Tiger and Mia-6Tiger and Mia-10Tiger and Mia-19Tiger and Mia-22Tiger and Mia-30Tiger and Mia-34Tiger and Mia-36Tiger and Mia-51Tiger and Mia-57Tiger and Mia-62Tiger and Mia-64kolaz3Tiger and Mia-94Tiger and Mia-115Tiger and Mia-120Tiger and Mia-126Tiger and Mia-131Tiger and Mia-136Tiger and Mia-149

SHARE THIS STORY