Focení dětí a rodin

ANSWER:

QUESTION:

Rodiny s dětmi fotím nejraději venku nebo u Vás doma. Venku děti mají dost prostoru, celé focení je většinou příjemná procházka, při které se občas zastavíme a něco vyfotíme.

Snažím se domlouvat na podvečer nebo ráno, kdy bývají nejlepší světelné podmínky a termín z mé strany není problém přesunout kvůli počasí.

Miluju focení u Vás doma. Je to úplně jiné, je to reportáž, hledání záběrů, je to prostě skvělé. Taky doufám, že jednou to bude připomínka toho, jak to v našem doma vypadalo.

Jak probíhá focení starších miminek, dětí a rodin?

ANSWER:

QUESTION:

Oblečení může být buď jemně laděné – pastelové tóny, bílá trička a džíny, nebo pokud fotíme venku i výrazné barvy. Pestré vzory je potřeba pečlivě zvážit. V určité kombinaci můžou být úžasné, ale velmi často se může stát, že odvádí pozornost od Vás a Vašich dětí.

Ne vždy je ale tolik možností, takže něco, v čem se cítíte dobře a jste to vy :-).

S menšími dětmi je dobré vzít oblíbenou hračku, bublifuk apod.

Co s sebou?

QUESTION:

ANSWER:

Dělám vše proto, aby focení bylo i pro děti příjemné. Fotím v přirozených situacích.

Je určitě lepší nijak děti do nucení nenutit, nezlobit se na ně, když mají zrovna zájem o něco jiného. Se svými třemi dětmi mám bohaté zkušenosti i dost velkou představu o tom, že někdy to prostě ne a nejde.

V krajním případě, je lepší focení zrušit, přesunout na jiný den, nebo až bude děťátko starší. Toto se mi stalo ale zatím jen jednou.

Co s dětmi, když se nechtějí fotit?

QUESTION:

ANSWER:

Jak dostanu fotografie?

Fotografie Vám zašlu elektronicky spolu s podklady k platbě.