Jako profesionální fotograf dělávám fotoknihy, hlavně svatební, poměrně často.

Nyní jsem měla možnost udělat ji u firmy SAAL.  Co mohu o jejich fotoknihách napsat.

Firma SAAL nevydává fotoknihy v obyčejné nebo podprůměrné kvalitě. Žádný tisk na klasický nebo křídový papír. Vše, co u SAALu  zhotovíte bude na fotopapíře a s plochou vazbou. Tedy něco, co většina klasických výrobů nabízí až jako nadstandartní kvalitu. Cena je řádově  zhruba srovnatelná se stejným výrobkem u konkurence. Kvalita je opravdu dobrá. Nemám, co bych tisku ani vazbě mohla vytknout. Co oceňuju oproti konkurenci je možnost více stran, a také možnost přesného počtu stran, které kniha bude mít. U konkurence je vždy možno udělat knihu jen s určitými přesně danými počty stran.

Dalšími klady jsou větší možnosti ve výběru vazby. Plátno, kůže, fotka, s vatováním nebo bez.

Samotný program na tvorbu fotoknihy si jednoduše stáhnete přímo ze stránek SAALu. Program je jednoduchý, intuitivní, dobře se v něm pracuje. Co mi trošku chybělo byla možnost zvětšení náhledů fotek, které do fotoknihy vkládám. Také o něco pomalejší proces při vkládání fotek. Vyřešila jsem to tak, že jsem si fotky rozdělila do několika složek a pak otevírala pouze fotky s menším počtem fotek. Naopak layouty, tedy návrhy šablon se mi líbily víc. Byly jednodušší a minimalističtější, vkusnější. Vlastní úpravy šablon se mi zdály také jednodušší a intuitivnější. Ocenila bych možnost aplikovat jednu šablonu na všechny strany najednou. Šablonu je potřeba vkládat pro každou stranu zvlášť.

Co se týká dopravy a dodání, je velmi rychlé, rychlejší než u konkurence.

Když shrnu klady a zápory:

Klady jsou pro mě hezké a vkusné šablony, kvalita tisku i vazby, jednoduché ovládání programu a široký výběr vazeb fotoknih.

Zápory jsou pro mě o něco pomalejší práce při vkládání fotek, malé náhledy a nemožnost aplikovat jeden typ šablony naráz na celou fotoknihu.

Pro někoho může být nevýhodou to, že nemůže  udělat fotoknihu v menší kvalitě na levnější papír. Často například nevěsta chce jednu fotoknihu reprezentativnější, kvalitnější a pak několik levnějších typů pro kamarády nebo rodinu. Toto možné není. Na druhou stranu je záruka té nejlepší kvality u všech výrobků…

S fotoknihou jsem byla velmi spokojená, určitě ji mohu s čistým svědomím doporučit J.